Elektrik Panosu Yangın Söndürme Sistemleri

Alevlerden hızlı bir şekilde etkilenerek eriyen polimer hortumların ana şebekesini oluşturduğu elektrik panosu yangın söndürme sistemleri, tamamen uzman bir bakış açısıyla üretilip monte edilmelidir. Elektrik yangınlarında pano içinde başlayan tutuşma kısa sürede tüm tesisatı etkileyebileceği gibi, görünmedik kablo kanallarından tüm binaya da yayılabilir. Bu da istenmeyen sonuçlar doğurur

Elektrik panosu yangın söndürme sistemlerinde kullanılan söndürücü gazlar iletken değildir. Elektrik ve elektronik yapıların renginde değişiklik yaratmaz. Ayrıca kokusuz olması sonraki aşamalarda temizliğini de kolaylaştırmaktadır.

Özellikle elektrik panolarında kablo rengi çok önemlidir. Olası bir yangın başlangıcında söndürme sistemi aracılığıyla yapılacak hızlı müdahalede kablo renklerine hiçbir zarar gelmez. Bu da onarımın sağlıklı bir şekilde yapılabilmesini sağlar. İçine boru döşenen sistemde alevlerin ısısının artmasıyla borular müdahale etmeye başlamaktadır. Borusuz sistemlerde ise yangın başlangıcındaki dumanı algılayan sistem anında başlangıç noktasına gazları püskürtmektedir.

Pano İçi Gazlı Söndürme

HFC 125, HFC 236 ea, HFC 23 ve FM 200 gazlarının kullanıldığı pano içi gazlı söndürme sisteminde, en az zararla yangın riskini bertaraf etmek amaçlanır. Yerleştirmesi uzmanlarımızca yapılan bu sistemler pano içindeki değerli sisteminizi koruma görevini de üstlenmiş olur. En küçük bir alevlenmede zarar görebilecek az bir bölüm bile panonun devre dışı kalmasına neden olur. Bu yüzden pano içi söndürme çalışmalarının profesyonel firmalarca yapılması çok önemlidir.

Özellikle bilgisayar parçaları, güvenlik sistemleri ve elektrik yazılımları alanında iş yapan şirketlerin vazgeçilmez yardımcılarından biri olan pano içi gazlı söndürme sistemleri, tutuşmanın başladığı anda algılayıcı vasıtasıyla yangını ilgili çalışanlara haber vermektedir. Müdahalesini yapan söndürme sistemi böylece çalışanların incelemesine ve varsa onarımına zaman kazandırır.

Pano İçi Söndürme Sistemleri Fiyat

Telafisi çok zor olan elektronik devrelerde, pahalı yazılımlarda ve büyük bir tesisatın ana bölümünde kullanılması nedeniyle, müşterilerimizin pano içi söndürme sistemleri fiyatı konusunda çok fazla düşünmediklerini görüyoruz. Zira bu sistem kendi fiyatından kat be kat daha pahalı sistemleri korumaktadır.

Firmamızın tüm ürünlerde uyguladığı müşteri dostu fiyat uygulaması pano içi söndürme sistemleri fiyatlarında da uygulanmaktadır. Bizimle iletişime geçerek ücretsiz keşif, üretim, montaj, bakım ve dolum hizmetlerinden oluşan fiyat paketimizi öğrenebilirsiniz.

elektrik_pano_yangin_sondurme_grafik
elektrik_pano_yangin_sondurme
elektik_pano_yangin_sondurme_01