Davlumbaz  söndürme sistemleri, Lokanta, otel, okul, avm, endüstriyet muftak ve hastanelerde yangın güvenliği amacıyla kullanılmaktadır.

Tava, fritöz,baca ağızlığı ve baca içlerinde biriken yağ tabakaları,periyodik temizleme olmaması halinde potansiyel bir yangın tehdidi oluşturmaktadır.

Davlumbazın içinde bulunan dedektörlerin yangını algılamasıyla ve ya sistem de mevcut olan manuel boşaltma butonu ile tüpün içinde bulunan özel kimyasal sıvının ekipmanların üzerine filitrelerin içerisine ve bacaya nozullar yardımı ile püskürtülerek boşaltılmasına sağlar. Tutuşan yağların sönmesini sağlar. Çok kısa sürede yangın müdahale eder ve yüzeyin soğutulmasına yardımcı olur. Kullanılacak olan tüpler ve sistemin gerekli belgeleri TSE, CE onaylı olmalıdır.

Kimyasal söndürücülerin kullanıldığı davlumbaz söndürme sistemlerinin temini, montajı ve periyodik bakımları, Akgül Yangın Söndürme firmamız deneyimli personeli tarafından yapılmakta olunup, tasarımlar uluslar arası arası standartlara göre yapılmaktadır.

Türkiye yönetmeliğinde konutlar hariç olmak üzere, alışveriş merkezleri, yüksek binalar içinde bulunan mutfaklar ve yemek fabrikaları ile bir anda 100’den fazla kişiye hizmet veren mutfakların davlumbazlarına otomatik söndürme sistemi yapılması ve ocaklarda kullanılan gazın özelliklerine göre gaz algılama, gaz kesme ve uyarı tesisatının kurulmasının şart olduğu belirtilmiştir.

Akgül Yangın Söndürme olarak uluslar arası standartları (NFPA 17A, NFPA96 vs.) baz alarak sistem tasarımı yapmaktayız.

davlumbaz_yangin_sondurme
davlumbaz_yangin_sondurme-2